تماس با دکترا تست: ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ تاریخ امروزسه شنبه , ۲۵ آبان ۱۴۰۰

منابع آزمون دکتری مهندسی عمران- ژئوتکنیک

منابع آزمون دکتری مهندسی عمران- ژئوتکنیکمنابع آزمون دکتری رشته مهندسی عمران ژئوتکنیک

 

این مقاله مختص رشته مهندسی عمران ژئوتکنیک جزو رشته های امتحانی گروه فنی و مهندسی میباشد که میتوانید منابع این رشته را از بین منابع آزمون دکتری گروه فنی و مهندسی انتخاب و مطالعه کنید.

بسیاری از داوطلبان بر این باورند موفقیت در آزمون دکتری بسیار سخت است و مسیر دشواری پیش روی آنان قرار گرفته است. پرسش بسیاری از دانش آموختگان در رابطه با زمان ثبت نام در کنکور دکتری، شرایط و ضوابط ثبت نام، تفاوت میان دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد، بهترین منابع کنکور آزمون دکتری سراسری و آزاد، طریقه موفقیت در مصاحبه دکتری و دیگر پرسش های متداول یست که در موفقیت و یا عدم موفقیت آنان تاثیر خواهد داشت.

پیش از سال ۱۳۹۶ ثبت نام در کنکور مقطع دکتری دانشگاه آزاد و سراسری تفکیک شده و جدا از یکدیگر انجام و برگزار میشد اما از سال ۹۶ به بعد آزمون های دانشگاه های سراسری و آزاد مقطع دکتری در هم ادغام شد بطوریکه داوطلبان کنکور مقطع دکتری تنها نیاز است یک دفترچه ثبت نام آزمون تهیه نموده و در یک آزمون مشترک شرکت نمایند. از آنجایی که سوالات یکسان و یکنواخت طراحی می شود داوطلبان دانشگاه ها بایستی منابع یکسانی را تهیه و مطالعه نمایند. در ادامه به منابع آزمون دکتری رشته مهندسی عمران ژئوتکنیک اشاره خواهد شد.

داوطلبان مقطع دکتری توجه داشته باشند مطابق سرفصل دروس امتحانی که در آزمون کتبی دارند منابع را مطالعه کنند و از آنجایی که منابعی برای سرفصل های امتحانی ارائه نشده است می توانند قبل از مطالعه منابع با مشاوران مجموعه در تماس باشند. منابع آزمون دکتری را مباحثی همچون استعداد تحصیلی با ضرایب یک، زبان انگلیسی با ضریب یک، دروس تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد با ضریب چهار عناوین این رشته ها را تشکیل می دهند.

 

پیش از تهیه منابع آزمون دکتری رشته مهندسی عمران ژئوتکنیک زیر مجموعه فنی مهندسی می توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران دکترا تست در تماس باشید.

لیست دروس امتحانی و منابع آزمون دکتری رشته مهندسی عمران ژئوتکنیک

 

دروس در سطح کارشناسی:

۱)  مکانیک جامدات
 • بیر جانسون، ترجمه ابراهیم واحدیان؛
 • مقاومت مصالح تیموشنکو؛
 • تحلیل سازه مهندس مجید بدیعی (۴ جلد)؛
 • تحلیل سازه، مهندس شاپور طاحونی؛

 

دروس در سطح کارشناسی ارشد:

۱)دینامیک خاک
 • كرامر، استیون (۱۳۸۸)، مهندسی ژئوتكنیك لرزه‌ای (ترجمه: سید مجدالدین میرمحمدی حسینی و بابك عارف‌پور)، ناشر : پژوهشكده بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله؛
 • پراكاش (۱۳۹۲)، اصول مبانی دینامیك خاك (ترجمه: سید مجدالدین میرمحمد حسینی)، انتشارات دانشگاه صنعتی امیركبیر؛
 • براجا ام اس (۱۳۸۸)، دینامیك خاك (ترجمه: سیدابوالحسن نائینی)، انتشارات دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی؛
۲)مهندسی پی پیشرفته
 • فاخر، علی (۱۳۹۲)، مهندسی پی‌ پیشرفته، انتشارات دانشگاه تهران؛
 • رهایی، علیرضا (۱۳۹۳)، اصول مهندسی پی، انتشارات دانشگاه صنعتی امیركبیر؛
 • مرادی، دكتر مجید و فاخر، دكتر علی، جزوه درس تحقیقات محلی، انتشارات دانشكده عمران دانشگاه تهران؛

 

لیست منابع برای دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی

دروس استعداد تحصیلی

 • استعداد تحصیلی ، نویسندگان : هادی مسیح خواه و محمد وکیلی انتشارات فرهنگ

دروس زبان انگلیسی

 • کتاب های تخصصی انتشارات سمت ، ۱۱۰۰ لغت ضروری