تماس با دکترا تست: ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ تاریخ امروزدوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

منابع آزمون دکتری شیمی آلی

منابع آزمون دکتری شیمی-شیمی آلی

منابع آزمون دکتری رشته شیمی آلی

 

این مقاله مختص رشته شیمی آلی جزو رشته های امتحانی گروه علوم پایه میباشد که میتوانید منابع این رشته را از بین منابع آزمون دکتری گروه علوم پایه انتخاب و مطالعه کنید.

بسیاری از داوطلبان بر این باورند موفقیت در آزمون دکتری بسیار سخت است و مسیر دشواری پیش روی آنان قرار گرفته است. پرسش بسیاری از دانش آموختگان در رابطه با زمان ثبت نام در کنکور دکتری، شرایط و ضوابط ثبت نام، تفاوت میان دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد، بهترین منابع کنکور آزمون دکتری سراسری و آزاد، طریقه موفقیت در مصاحبه دکتری و دیگر پرسش های متداول یست که در موفقیت و یا عدم موفقیت آنان تاثیر خواهد داشت.

پیش از سال ۱۳۹۶ ثبت نام در کنکور مقطع دکتری دانشگاه آزاد و سراسری تفکیک شده و جدا از یکدیگر انجام و برگزار میشد اما از سال ۹۶ به بعد آزمون های دانشگاه های سراسری و آزاد مقطع دکتری در هم ادغام شد بطوریکه داوطلبان کنکور مقطع دکتری تنها نیاز است یک دفترچه ثبت نام آزمون تهیه نموده و در یک آزمون مشترک شرکت نمایند. از آنجایی که سوالات یکسان و یکنواخت طراحی می شود داوطلبان دانشگاه ها بایستی منابع یکسانی را تهیه و مطالعه نمایند. در ادامه به منابع آزمون دکتری رشته شیمی آلی اشاره خواهد شد.

داوطلبان مقطع دکتری توجه داشته باشند مطابق سرفصل دروس امتحانی که در آزمون کتبی دارند منابع را مطالعه کنند و از آنجایی که منابعی برای سرفصل های امتحانی ارائه نشده است می توانند قبل از مطالعه منابع با مشاوران مجموعه در تماس باشند. منابع آزمون دکتری را مباحثی همچون استعداد تحصیلی با ضرایب یک، زبان انگلیسی با ضریب یک، دروس تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد با ضریب چهار عناوین این رشته ها را تشکیل می دهند.

 

پیش از تهیه منابع آزمون دکتری رشته شیمی آلی زیر مجموعه علوم پایه می توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران دکترا تست در تماس باشید.

لیست دروس امتحانی و منابع آزمون دکتری رشته شیمی آلی

 

دروس در سطح کارشناسی ارشد:

۱)شیمی آلی پیشرفته
 • کری،فرانسیس. ساندبرگ، ریچارد (۱۳۸۸)، شیمی آلی پیشرفته (مترجمان ابراهیم عامل محرابی و مجید هروی)، تهران: انتشارات دانش نگار؛
 • کالسی،پ. س(۱۳۸۴)، استرئو شیمی و مکانیسم واکنش های آلی (ترجمه فاروق نصیری)، تهران: انتشارات نورپردازان؛
 • هاینس هلویش. کارل زیبرتکاستن (۱۳۹۱)،۱۹۱مسئله حل شده در شیمی فضایی (ترجمه محمد غندالی)، دانشگاه گرمسار؛
 • اوزه بیو جاریستی(۱۳۸۶)، مقدمه ای بر شیمی فضایی و بررسی صورت بندی (مترجمان عباس شکروی و محمود کمالی)، تهران: انتشارات دانشگاه تربیت معلم؛
۲)طیف سنجی در شیمی آلی
 • كمپ، ویلیام (۱۳۸۹)، رزونانس مغناطیسی هسته در شیمی (ترجمه عیسی یاوری)،‌ مرکز نشر دانشگاهی، چاپ دوم؛
 • پاویا، دونالد، گری لمپمن و جورج کریز (۱۳۸۵)، نگرشی بر طیف سنجی (ترجمه برهمن موثق)، انتشارات علمی و فنی، ویرایش دوم؛
 • توكلی، سعید امیراصلان‌زاده ممقانی، NMR؛
 • هورست، فریبولین (۱۳۹۳)، مبانی طیف‌سنجیNMR 4ـ توكلی، سعید امیراصلان‌زاده ممقانی، تارا رشدی، یك بعدی و دو بعدی (ترجمه: حسین انتشارات گسترش علوم پایه، چاپ دوم؛
 • پاویا، لمپن، كریز (۱۳۹۲)، نگرش بر طیف‌سنجی (ترجمه: برهمن موثق)، انتشارات علمی و فنی، چاپ دوازده؛
۳)سنتز تركیبات آلی
 • اصول سنتز تركیبات آلی، ریموندك‌ مكی، دیوید ام اسمیت، ارآلن‌اتیكن، ترجمه دكتر یوسف راستگار میرزایی؛

 

لیست منابع برای دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی

دروس استعداد تحصیلی

 • استعداد تحصیلی ، نویسندگان : هادی مسیح خواه و محمد وکیلی انتشارات فرهنگ

دروس زبان انگلیسی

 • کتاب های تخصصی انتشارات سمت ، ۱۱۰۰ لغت ضروری