تماس با دکترا تست: ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ تاریخ امروزدوشنبه , ۲۴ آبان ۱۴۰۰

چاپ کتاب | مشاوره چاپ با کمترین هزینه

مراحل چاپ کتاب از صفر تا صد

لیست برخی کتاب های چاپ شده

 

تخمین هزینه چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب براساس موارد که در ادامه به آن اشاره می شود متغیر می باشد که شروع قیمت براساس انتخاب هر یک آیتم های زیر می باشد که نیاز است قبل از آن با کارشناسان مجموعه در تماس باشید :

۱) انتخاب قطع مورد نظر شامل قطع وزیری ٬ قطع رقعی ٬ قطع رحلی و قطع خشتی

۲) مشخص کردن تعداد صفحات کتاب

۳) تعداد جلد کتاب مدنظر حداقل تعداد ۱۰ عدد می باشد

۴) مشخص کردن موضوع کتاب همچون الف) تبدیل پایان نامه به کتاب (بدون نیاز به استخراج از پایان نامه)٬ ب) تبدیل پایان نامه به کتاب بعلاوه استخراج از پایان نامه٬ ج) دیگر موضوعات اعم از مدیریت٬ روانشناسی٬ حقوق و معماری و ...٬ د) ریاضیات یا متون دارای فرمول٬ ه) شعر٬ ک) زبان٬ گ) کودکان

با مشخص کردن این چهار مرحله می توانید تخمینی از هزینه چاپ کتاب را از طریق کارشناسان مجموعه داشته باشید

هزینه چاپ کتاب

مشاوره چاپ کتاب

صفر تا صد چاپ کتاب و مشاوره تلفنی

چاپ کتاب و امتیازی که در پی دارد برای بسیاری از دانش آموختگان قابل چشم پوشی نیست. همانطورکه داوطلبان دکتری در جریان هستید، اهمیت داشتن یک مقاله علمی و پژوهشی و یا داشتن کتاب در مصاحبه دکتری از امتیاز ویژه ای برخوردار بوده از طرفی ساخت یک مقاله علمی پژوهشی بسیار زمانبر است؛ و زمان داوری آن نیز به نسبت طولانیست در حالیکه امکان چاپ پایان نامه خود و تبدیل آن به کتاب برای داوطلبان بسیار راحتتر بوده و بهتر است برای استفاده از مزایای پژوهشی به چاپ کتاب بپردازیم.

 

در این مقاله قصد داریم ۹ گام بسیار مهم و حیاتی در چاپ کتاب را اشاره داشته باشیم:

 

۱) آماده سازی و تحویل فایل ورد به کتاب

با توجه به اینکه مطلب اکثر داوطلبان که برای چاپ کتاب آمده به صورت دست نویس بوده و نیاز به تایپ دارد، پیدا کردن یک تایپیست خوب معمولا ۵۰ درصد مسیر است. بهترین کار برای مولف در این مرحله واگذاری مسئولیت تایپ کتاب به ناشر است. که دکترا تست این مشکل را بر شما حل خواهد کرد.

 

۲) صفحه آرایی و طراحی جلد :

مرحله دوم صفحه آرایی و طراحی بر روی جلد است، کافیست وقتی فایل تایپ شده را تایید و در اختیار ناشر قرار دادید نحوه صفحه بندی کتاب خود را به کارشناسان  توضیح دهید؛ بهترین روش در این مرحله ارائه یک نمونه کتاب چاپ شده دیگر می باشد که به لحاظ فونت و صفحه بندی مورد تایید مجموعه دکترا تست می باشد. با این روش مسیر مجموعه در صفحه بندی و ویرایش نهایی نصف می شود. برای طراحی جلد نیز آسانترین روش نشان دادن چند عکس یا شکل که به نظر ما برای روی جلد مناسب است به گرافیست موجود در انتشارات است تا ایده اصلی جلد کتاب را از ما بگیرد.

 

۳) دریافت شابک به اسم نویسنده :

بهتر است در این مرحله از ناشر خواسته شود که یک نمونه کتاب صفحه بندی شده با شابک را در اختیار ما قرار دهد، تا با شکل ظهری کتاب و کیفیت چاپ ناشر آشنا شویم. شماره استاندارد بین المللی کتاب که به اختصار “شابک” گفته می شود از سال ۱۳۷۲ ( حدودا ۲۷سال پس از راه اندازی این استاندارد در دنیا) در کشور ما به کار گرفته شده است و “موسسه خانه کتاب” نمايندگي اين نظام را بر عهده گرفت. در حال حاضر شابک یا (ISBN) یک کد ۱۳ رقمی است که در قسمت شناسنامه و فیپای کتاب و پشت جلد کتاب به صورت بارکد نوشته می‌شود و کاربردهای متفاوتی دارد، مثلا داشتن شابک برای شناسنامه دار شدن کتاب و اخذ فیپا ضروری است و وقتی اطلاعات فیپا و شابک قانونی بر روی کتاب درج شده باشد، همه حقوق مادی و معنوی کتاب برای همیشه برای نویسنده حفظ خواهد شد. به عبارت دیگر شابک و فیپا، دقیقا نقش سند مالکیت را برای کتاب شما بازی می‌کنند و برای داوطلبانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند یک گواهی بین المللی به حساب می آید.

 

۴) دریافت فیپا :

دریافت فیپا از سوی ناشر برای مولف بین ۱۰-۱۵روزکاری زمان می برد. کلیه مشخصات شما بر مبنای کارت ملی توسط ناشر به فیپا ارسال می گردد و دادن اطلاعات غلط اعم از حذف پسوند نام خانوادگی –کوچک کردن تاریخ تولد و...... مولف را از حقوق قانونی خود در آینده محروم می نماید. فیپا مخفف «فهرست نویسی پیش از انتشار» است که اصطلاحا به تهیه اطلاعات‌ کتاب شناختی‌ شامل جزئیات‌ مربوط‌ به‌ یک‌ اثر مثل‌ نویسنده‌، عنوان‌، ناشر، تعداد جلدها، پیوست ها، بها، تصویرپرداز و… شناخته می شود که لازم‌ برای‌ شناسایی‌ و بازیابی‌ یک‌ کتاب‌ بر مبنای‌ ضوابط‌ و استانداردهای‌ بین‌المللی قبل از چاپ گفته می شود‌ که در مهر ۱۳۷۷ “کتابخانه ملی”‌ با همکاری‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌ اجرای‌ این طرح‌ را به‌ طور رسمی‌ در ایران آغاز کرده است و در حال حاضر هم اداره كل پردازش و سازماندهی سازمان اسناد و كتابخانه ملی مسئول مستقیم صدور فیپا به درخواست ناشران و صرفا به صورت الکترونیک در کشور می باشد.

۵) چاپ اولیه کتاب به صورت فیزیکی و صحافی :

این مرحله هم برای دوستانی که قصد عرضه کتاب خود در بازار فروش را دارند کاملا مهم و حیاتی است، زیرا بسیاری از کتاب های خوب و پر محتوا، صرفا به دلیل نداشتن کیفیت بالای چاپ و صحافی از گردونه رقابت فروش حذف شده اند.

 

۶) ویرایش کتاب :

پس از چاپ و صحافی کتاب نسخه اولیه کتاب به مولف تحویل داده میشود که مولف باید ویرایش کامل کتاب را روی نسخه اولیه انجام دهد تا فایل نهایی برای گرفتن مجوز به ارشاد ارسال گردد. باید توجه داشت فایل تحویلی به وزارت ارشاد قابل تغییر در چاپ نهایی نیست و در این مرحله باید دقت کافی صورت گیرد.

 

۷) گرفتن مجوز ارشاد :

در این مرحله فایل نهایی کتاب و جلد توسط مولف به وزارت ارشاد برای گرفتن مجوز ارسال میشود، و درصورت تایید مجوز اعلام وصول آن صادر می گردد. در صورتی که  برای کتاب حذفیات و ویرایشی مد نظر باشد توسط وزارت ارشاد ابلاغ میگردد که ویرایش فوق صورت گیرد.

 

۸) اعلام وصول :

در این مرحله ۳ جلد کتاب نهایی توسط ناشر به وزارت ارشاد تحویل می گردد و کتاب نهایی در سایت خانه کتاب بارگذاری می شود و این به معنی اجازه توزیع و فروش کتاب می باشد.

 

۹) توزیع و فروش:

مهمترین بحث درفرایند چاپ کتاب بحث توزیع و فروش است . باید بدانیم اکثر افراد کتاب را در گوگل سرچ کرده و پیدا می کنند. پس اگر کتاب شما دارای موضوع جدید و محتوای خوبی باشد به زودی بازار خود را پیدا خواهد کرد. کما اینکه خیلی از متقاضیان چاپ کتاب، با مراجعه به ناشران با سابقه و قوی، نه تنها در مدت زمانی کوتاه توانسته اند کتابی خوب و استاندارد تحویل بگیرند، بلکه با عرضه آن کتاب در سیستم فروش (فیزیکی یا الکترونیکی) مراکز معتبر پخش، پس از مدتی توانسته اند کسب درآمد زیادی داشته باشند!

مزایای داشتن کتاب در مصاحبه دکتری

  • گرفتن ۱ تا ۴ امتیاز پژوهشی در مصاحبه آزمون دکتری معادل دومقاله علمی پژوهشی
  • گرفتن ۲ نمره باقی‌مانده پایان نامه ( ویژه دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی)
  • اخذ امتیازهای لازم برای استخدام و ارتقای شغلی
  • امکان استفاده ازبیمه تامین اجتماعی وبیمه تکمیلی درصورت عضویت درسرای اهل قلم
  • امکان عضویت درسرای اهل قلم درصورت داشتن دوکتاب
  • کمک به بالا بردن سطح علمی کشور با به جریان انداختن ذخایر علمی
  • افزایش احتمال بالا رفتن حقوق و مزایا

جهت انجام اموری چون چاپ کتاب ٬ تبدیل پایان نامه به کتاب و آشنایی با امتیازات و فرآیند مصاحبه دکتری می توانید از طریق شماره تماس مجموعه دکترا تست با مشاوران و کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید