تماس با دکترا تست: ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ تاریخ امروزیکشنبه , ۲۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار آزمون دکتری

اعلام جزئیات نحوه ادامه آموزش در دانشگاه علوم پزشکی ایران

در یک دستورالعمل اعلام شد؛

جزئیات نحوه ادامه آموزش در دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش خبرنگار مهر، در دستورالعمل‌های معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران نحوه ادامه فعالیت در نیمسال دوم ۹۹-۹۸ نحوه دفاع از پرپوزال، پایان نامه و رساله دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی ایران و سایر موارد آموزشی به دانشکده‌ها ابلاغ شد.

بر این اساس جلسات دفاع از پروپوزال دانشجویان در تمامی مقاطع به صورت غیر حضوری (مکاتبات الکترونیکی و یا وب کنفرانس یا …) برگزار می‌شوند.

پایان نامه دانشجویان مقاطع مختلف به جز دانشجویان دکتری تخصصی (PhD) به صورت غیر حضوری (مکاتبات الکترونیکی، وب کنفرانس یا …) برگزار و جلسات دفاع از رساله دانشجویان دکتری تخصصی (PhD) به صورت وب کنفرانس برگزار می‌شوند.

۳- در مورد دفاع از رساله دانشجویان دکترای تخصصی (PhD) امکان برگزاری جلسات نیمه حضوری و یا حضوری، در صورت وجود ضرورت با ارایه درخواست استاد راهنما و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده وجود دارد. این جلسات باید با مراعات همه الزامات بهداشتی و بدون حضور سایرین باشد.

اولویت با جلسات دفاع از پایان نامه و یا رساله دانشجویانی است که قبل از شیوع بیماری کرونا، تمامی مراحل لازم را اخذ کرده بودند.

اجرای پایان نامه‌های جدید که نیاز به استفاده از فضای آزمایشگاهی وجود دارد تا اطلاع بعدی متوقف و اولویت استفاده از این آزمایشگاه‌ها برای آن دسته از دانشجویانی خواهد بود که فعالیت‌های اجرایی پایان نامه یا رساله خود را از قبل شروع کرده‌اند و تاخیر بیشتر باعث آسیب به روند اجرایی تحقیق و یا اتلاف منابع می‌شود. الزامات بهداشتی در این خصوص رعایت شوند.

با توجه به شرایط فعلی تا اطلاع بعدی، جلسات دفاع از پایان نامه دستیاران می‌تواند بعد از آزمون گواهینامه برگزار شود.

جلسات دفاع پایان نامه دستیاران ترجیحاً به صورت وب کنفرانس و در صورت وجود ضرورت، با درخواست استاد راهنما و تایید گروه به صورت حضوری امکان پذیر است. این جلسات با مراعات همه الزامات بهداشتی و بدون حضور سایرین برگزار شود.

تمامی کلاس‌های تئوری در تمامی رشته مقاطع در نیمسال دوم سال ۹۸ به صورت مجازی و به صورت برخط یا آنلاین ارایه شوند و تا حد امکان، فایل‌های استفاده شده در این کلاس‌ها در سامانه‌ها بارگذاری شوند.

کارآموزی دانشجویان گروه‌های آموزشی پس از اعلام امکان حضوری دانشجویان در بیمارستان‌ها و سایر مراکز آموزشی-درمانی مقدور خواهد بود که با شرایط فعلی پیش بینی برای تابستان ۹۹ است. برگزاری تمامی آزمون‌های دانشجویان، تابع موارد و دستورالعمل اعلامی از طرف وزارت بهداشت است.

میزان فعالیت اعضای هیئت علمی در نیمسال ۹۸۲ بر اساس میزان فعالیت ایشان در انجام امور آموزشی و پژوهشی محوله و بر اساس گزارش سامانه سعاد خواهد بود و توسط ریاست محترم دانشکده تعیین می‌شود.

ادامه روند فعالیت آموزشی دانشگاه برای سایر موارد آموزشی در سه مرحله زمانی: ۱۷ تا ۳۰ خرداد، ۳۱ خرداد تا ۱۵ تیر و ۱۷ تیر تا ۱۷ مرداد سال ۹۹ است.

شروع کارآموزی دانشجویان رشته پزشکی از تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ و در صورت لزوم به صورت فشرده خواهد بود. تمهیدات لازم جهت اسکان این گروه دانشجویان در خوابگاه فراهم شده و دانشجویان مذکور تا زمان اعلام اتمام کارآموزی در خوابگاه حضور خواهند داشت.

کلاسهای عملی و رفع اشکال دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در مرحله آموزشی (ارشد و دکترای تخصصی) هستند از تاریخ ۳۱ خرداد تا ۱۵ تیر برگزار خواهد شد. کلیه کلاس‌ها باید تا تاریخ ۱۱ تیر به اتمام برسند. امتحانات دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ تیر به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهند شد.

از تاریخ ۱۷ تیر تا ۱۷ مرداد ۹۹، کارآموزی دانشجویان غیر پزشکی، کلاسهای عملی و جلسات رفع اشکال دانشجویان دکترای حرفه‌ای و کارشناسی برگزار می‌شوند. برنامه آموزشی دانشجویان پزشکی در مرحله علوم پایه بر اساس برنامه دانشکده پزشکی بوده و اولویت حضور با دانشجویان سال آخر برای اتمام تحصیل خواهد بود.

گروه‌های آموزشی می‌توانند از ۳۱ خرداد ۹۹، کارآموزی دانشجویان غیر پزشکی که نیاز به خوابگاه دانشجویی ندارند را به صورت فشرده شروع کنند. در هر صورت حفظ سلامت دانشجویان در اولویت هستند.

برگزاری امتحانات دانشجویان دکتری حرفه‌ای و کارشناسی از ۱۹ تا ۳۱ مرداد خواهد بود که در صورت لزوم تا اولین هفته شهریور ۹۹ نیز می‌تواند ادامه یابد. در صورتیکه امکان برگزاری امتحانات تا ۱۹ مرداد به صورت مجازی فراهم شود، اولویت با آن خواهد بود. به هر حال بر حسب صلاحدید مدرس، از سایر روش‌های ارزشیابی دانشجو استفاده شود تا تعداد جلسات امتحان در بازه زمانی یاد شده به حداقل برسد.

دروسی که در موعد مقرر به اتمام نرسند توسط معاونت آموزشی دانشگاه بر اساس تعداد فایل‌های بارگذاری شده، تعداد کلاسهای مجازی برگزار شده و … ارزیابی شده و برحسب مورد «حذف» و یا «ناتمام» اعلام می‌شوند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌توانند حداکثر تا ۳۱ خرداد ۹۹، درخواست‌های حذف به صورت تک درس و یا حذف نیمسال دوم ۹۹-۹۸ بدون احتساب در سنوات را براساس روش‌های مصوب معاونت آموزشی و تکمیل فرم مربوطه به معاونت‌های آموزشی دانشکده ارایه دهند.

منبع : https://www.mehrnews.com/

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *