تماس با دکترا تست: ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ تاریخ امروزیکشنبه , ۲۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار آزمون دکتری

شرایط حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه خوارزمی

شرایط حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه خوارزمی اعلام شد

دانشگاه خوارزمی با ابلاغ شیوه نامه‌ای جامع، فرآیند و شرایط حضور دانشجویان دکتری در پردیس‌های تهران و کرج را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در شیوه نامه جامع حضور دانشجویان دکتری دانشگاه خوارزمی تاکید شده است که به منظور حفظ سطح کیفی و کمی فعالیت آموزشی، پژوهشی در دوران شیوع کرونا دستور العمل حاضر برای دانشجویان دکتری مشمول حضور در دانشگاه‌ها تدوین شده است تا با رعایت تمامی اصول بهداشتی و حفظ سلامت ، برنامه آموزشی ، پژوهشی و فناوری خود را ادامه بدهند و در این دستورالعمل همچنین فرآیند اداری حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها و شرایط اخذ خوابگاه توسط دانشجویان ذکر شده است.

متقاضیان استفاده از امکانات دانشگاه خوارزمی باید مطابق دستور العمل، تقاضای خود برای حضور فیزیکی را ارائه دهند و نظارت بر حسن انجام این دستور العمل برعهده ستادکرونای دانشگاه و هیات رئیسه دانشکده است.

همچنین رعایت پروتکل‌ بهداشتی مانند استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی مناسب برای متقاضیان لازم الاجرا است و دانشجویان باید در پورتال دانشگاه کاربرگ خود اظهاری سلامت را تکمیل کنند. ضمن این که برای ورود به دانشگاه داشتن ماسک الزامی است و اسامی متقاضیانی که مجاز به ورود به دانشگاه هستند توسط آموزش به حراست اعلام شده است.

دانشگاه خوارزمی اعلام کرد؛ دانشجویان دکتری متقاضی شرکت در آزمون زبان دانشگاه خوارزمی (کلت)، دانشجویان دکتری متقاضی شرکت در آزمون جامع و دانشجویان دارای رساله دکتری که موضوع پایان نامه یا رساله آنها به تصویب رسیده باشد و برای ادامه کار نیازمند امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، کارگاهی، سخت افزاری و کامیپوتری هستند؛ از جمله افرادی هستند که می‌توانند به صورت حضوری در دانشگاه حضور پیدا کنند.

براساس اعلام دانشگاه خوارزمی، شرکت دانشجویان دکتری در آزمون کلت که ۲۰ خرداد به اتمام رسید دریافت کارت این آزمون به صورت حضوری ۲۹ خرداد ماه صورت می‌گیرد و این آزمون به صورت حضوری نیز همان ۲۹ خرداد ماه برگزار می‌شود و نتایج آن ۸ تیر ماه از طریق سایت مرکز آزمون زبان دانشگاه اعلام خواهد شد.

همچنین دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون جامع می‌توانند از طریق سایت گلستان درخواست ثبت و فرم خوداظهاری سلامت موجود در منوی مصوبات ستاد کرونای دانشگاه را تکمیل کنند و این دانشجویان تا ۱۵ تیر درخواستشان را به ثبت برسانند و دانشگاه‌ها تا ۲۰ تیر شرایط آموزشی دانشجویان را بررسی و مجوز یا عدم مجوز به آنها را اعلام می‌کنند.

در واقع آزمون جامع دکتری دانشگاه خوارزمی حداکثر در سه روز کاری یعنی از ۳۰ تیر تا اول مرداد به صورت مشترک میان کلیه دانشکده‌ها به صورت کتبی برگزار می‌شود و به دانشجویان متقاضی خوابگاه تعلق می‌گیرد.

نتایج آزمون جامع دانشجویان دکتری دانشگاه خوارزمی حداکثر تا ۱۵ مرداد اعلام خواهد شد.

همچنین دانشجویان دکتری دارای رساله یا پروپوزال مصوب برای حضور در دانشگاه باید پروتکل‌های بهداشتی دانشکده‌ها را رعایت کنند و دانشجویان موظف هستند هر دو هفته یک بار نسبت به تجدید گواهی سلامت خود اقدام کنند و دانشجویان از ۲۰ اردیبهشت تا ۱۷ شهریور می‌تواند برای حضور در دانشگاه ثبت نام کنند.

براساس شیوه نامه ابلاغی دانشجویان متقاضی استفاده از خوابگاه تا ۲۰ خرداد می‌تواند درخواست خود را ثبت کنند ضمن این که دانشجویان دکتری که در دوره آموزشی و گذراندن دروس هستند و آموزش انها نیز مجازی هستند مشمول دریافت خوابگاه نمی‌شوند و دانشجویانی که دروس عملی و آزمایشگاهی دارند با تایید استاد، مدیر گروه وآموزش دانشگاه از ۱ تا ۳۱ مرداد می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند.

همچنین دانشجویان دکتری در مرحله انجام یا اتمام رساله در صورت داشتن کار آزمایشگاهی و عملی از دو تیر تا ۱۷ شهریور می‌تواند در خوابگاه‌ها حضور پیدا کنند.

منبع : https://www.isna.ir/

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *